Eesti toetab ÜRO Pagulasametit 2021. ja 2022. aastal kokku 200 000 euro ja digitaliseerimisalaste teadmistega

Eesti lubas eile toimunud virtuaalsel panustamiskonverentsil toetada ÜRO Pagulasametit 100 000 euroga 2021. aastal ning sama paljuga ka 2022. aastal.

Eesti suursaadik alalise esinduse juures Genfis Katrin Saarsalu-Layachi sõnul on 2020 olnud keeruline ja õppetundide rikas aasta. „Koroonapandeemia käes kannatavad paljudel juhtudel enim need, kes juba on haavatavas seisus. Eesti hindab kõrgelt ÜRO Pagulasameti tegevust inimkannatuste leevendamisel. Peame väga oluliseks, et viiruse leviku tingimustes on kaitstud ka humanitaartöötajad ning strateegilistes valdkondades nagu pagulaste haridus on tagatud jätkusuutlikkus,“ ütles Saarsalu-Layachi panustamiskonverentsil.

Järgmiseks aastaks ennustatakse, et abivajavate inimeste arv üle maailma kasvab rekordkõrgeks – 97,3 miljonit 130 riigis. Kooliharidus on katkenud 2 miljonil pagulaslapsel. Eesti on ÜRO Pagulasametit toetanud alates aastast 2001. Eesti paindlik rahaline toetus aitab humanitaarorganisatsioonil kiiresti abivajadustele reageerida, muuhulgas tagada pagulaslaagrites elamisväärseid inimlikke tingimus ja tagada kättesaadavust haridusele ja meditsiinile.

Lisaks rahalistele vahenditele toetab Eesti järgmisel aastal ka ÜRO Pagulasametit nõustamisega digitaliseerimise vallas, täpsemalt digitaalse identiteedi arendamisel ja kasutusele võtmisel.

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
[email protected]